Dzień życia konsekrowanego w Rudniku nad Sanem (02 lutego 2020)

W dniu 2 lutego obchodzony jest światowy dzień życia osób konsekrowanych, z tej racji swoje święto miały siostra Lea i siostra Grace z Rudnika. Msza św. sprawowana była właśnie w ich intencji. Podczas kazania wyjaśniono znaczenie święta Ofiarowania Pana Jezusa Świątyni, zwyczaj święcenia gromnic i obchody święta Matki Bożej Gromnicznej. W polskiej tradycji w Święto Ofiarowania Pana Jezusa w świątyni (2 lutego) z kościołów zabierane są szopki i dekoracje bożonarodzeniowe, jest to ostatni dzień, w którym śpiewa się kolędy. Po Mszy św. wszyscy ucałowali Dzieciątko Jezus, które przez okres bożonarodzeniowy było w szopce w kaplicy domu zakonnego.

Na spotkaniu natomiast, które odbyło się po Eucharystii siostry opowiedziały o życiu konsekrowanym, o swojej drodze powołania do życia zakonnego w zgromadzeniu Sióstr Salezjanek Najświętszych Serc. Głusi złożyli siostrom życzenia z okazji ich święta.