Pielgrzymka do Markowej (14.04.2024)

W niedzielę, 14 kwietnia 2024 r., duszpasterstwo niesłyszących w Stalowej Woli z ks. Janem Golcem – wspaniałym duszpasterzem, zorganizowało pielgrzymkę autokarową do Markowej. Wzięli w niej udział również głusi z Sandomierza, Tarnobrzega i Ostrowca Świętokrzyskiego. Centralnym punktem programu była Msza św. sprawowana w kościele parafialnym oraz ucałowanie relikwii bł. Rodziny Ulmów. Głusi nawiedzili także grób męczenników na miejscowym cmentarzu, zwiedzili Muzeum Polaków Ratujących Żydów podczas II wojny światowej im. Rodziny Ulmów oraz Skansen Zagroda – Muzeum Wsi Markowej. Okazją do zorganizowania pielgrzymki niesłyszących do Markowej jest zbliżająca się peregrynacja relikwii bł. Rodziny Ulmów w naszej diecezji. Wizyta w miejscu męczeńskiej śmierci Rodziny Ulmów pomoże osobom niesłyszącym włączyć się w wydarzenia związane z peregrynacją relikwii w parafiach.